Fotografowanie Dzieci

Fotografowanie Dzieci

Podczas fotografowania dzieci można wykorzystywać te same zasady co w fotografii portretowej i – w wypadku dzieci ruchliwych – reportażowej.

Przy fotografowaniu niemowląt koniecznie pamiętajmy, żeby nie używać flesza- może on poważnie uszkodzić wzrok dziecka. Przełączmy więc lampę błyskową w tryb wyłączony i zwiększmy czułość matrycy.

Wiele lustrzanek posiada specjalny tryb tematyczny dzieci. Można też korzystać z trybu sport, przeznaczonego do fotografowania szybko poruszających się obiektów.

Starajmy się nie fotografować dziecka z poziomu naszego wzroku. Często lepiej jest przykucnąć lub nawet położyć się na ziemi, tak żeby obiektyw skierowany był poziomo, a nie w dół. W ten sposób pokażemy dziecko w jego naturalnym otoczeniu i unikniemy efektu zniekształceń sylwetki.

Nie należy sądzić, że skłanianie dzieci do pozowania jest zawsze błędem. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Jeśli zależy nam na naturalnym ujęciu, możemy zaaranżować sytuację, w której dziecko nie zwraca uwagi lub nie jest świadome, że się je fotografuje. Bywają też jednak bardzo dobre portrety pozowane, poprzedzone przygotowaniami. Takie zdjęcia, wykonywane w regularnych odstępach czasu, są świetnym sposobem na ukazanie etapów rozwoju dziecka.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments